Print


  ZMĚNY MHD VE KBELÍCH OD 15. ŘÍJNA 2016


Před několika měsíci oslovila organizace ROPID naši městskou část s požadavkem na omezení méně vytížených autobusových spojů. Důvodem hledání úspor byla nutnost rychle posílit autobusové linky v oblasti nové výstavby v Kyjích a Letňanech. Jednání pokračovala až do srpna 2016. Nakonec se podařilo najít úsporné řešení, které Kbely nepoškodí a vyřeší dlouhodobé stížnosti na chybějící přímé spojení Polikliniky Prosek s jižní částí Kbel. Kbely získají lepší spojení na metro B, méně spojů pojede ke Globusu do Čakovic.

Od nynějška bude pro Kbely nejjistější návaznost na metro B linkou 201 k Rajské Zahradě: V nejvytíženějším období ráno pojede linka po šesti minutách, v nejméně vytíženém období večer po 20 minutách. Spojení bude výhodné zvláště v době, kdy nejezdí autobusy na Palmovku, tedy večer a o víkendu.

Městská část bude usilovat o to, aby se zvýšil počet spojů do Čakovic oproti dosavadní lince 159. Cílem je co nejlepší návaznost linky 202 na výuku ZUŠ v Čakovicích a možnost zajet si autobusem na nákup v čakovickém Globusu. Rovněž bude ještě připomínkováno problematické zajíždění do zastávky Satalická obora, kdy linka 201 bude zbytečně dvakrát zajíždět do zastávky Satalice.

 

Linka 159

Bude plně nahrazena přetrasováním linky 202 od Globusu přes Čakovice a Miškovice k Nádraží Kbely. Děti tak získají lepší spojení k základní umělecké škole.

 

Linka 201

Bude posílena a ze zastávky Bakovská všechny spoje pojedou místo linky 202 až na Černý Most se zajížďkou k Satalické oboře.

 

Linka 202

Bude přetrasována od Globusu přes Čakovice a Miškovice k Nádraží Kbely ve stopě dosavadní linky 159.

 

Ilustrace s popiskem: Vedení autobusových linek v severovýchodní části Prahy od 15. října 2016

https://ropid.cz/wp-content/uploads/2016/08/TZD-ROPID_mapa-celek-S_upr.pdf

../innovaeditor/assets/ropid_mapa.jpg


14-10-2016 11:34             
0 0