Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        1. duben - 2020- 14:56
 Jméno :               Petr Lehký
Dobrý den,

jsme čerství majitelé malého pejska a rád bych se zeptal jaká nařízení platí v našem bydlišti. Jde mi hlavně o restrikce volného pohybu bez vodítka.
Nemohu na vašem webu nalézt žádné bližší informace.

Děkuji moc za odpověď

Hezký den i v této těžké době

Petr Lehký


KOMENTÁŘ


[ zaslal Eva Krupičková, 04/01/20 17:53 ]

Dobrý den,
co se týče poplatku a přihlášení pejska, sděluji Vám následující.
Poplatek za psa se platí od 3 měsíců věku psa. Běžně se pes přihlašuje osobně na odboru ekonomickém Úřadu městské části Praha 19, Semilská 43/1, 197 00 Praha 9 - Kbely. Co se týče sazby poplatků, tak pokud jste přihlášen v rodinném domě a jste pracující, činí sazba popl. 300,-Kč ročně, pokud v bytovém domě, činí sazba popl. 1.500,-Kč za rok. Pro důchodce, jehož jedinný zdroj příjmu je důchod nebo je starší 65 let, činí sazba popl. 200,-Kč ročně. Nyní je ale situace, z důvodu vládních opatření pro pandemii koronaviru, trošku složitější, neb máme úřední hodiny stanovené pouze v pondělí a ve středu od 10 do 11 hod., a to ještě pouze pro podatelnu. Přihlásit můžete i datovou zprávou s elektronickým podpisem. Pro přihlášení si, prosím, vytikněte na stránkách úřadu kartu, do které ještě, prosím, uvěďte Vaše rodné číslo, jméno psa, číslo čipu (pokud ho již pejsek má).
Kartu naleznete na adrese:

https://www.praha19.cz/documents/utils.php?action=download&filename=registracni_karta_pro_chovatele_psu.pdf

Potřebuji Vám vydat známku pro psa, kterou ale elektronicky nevyřešíme:-). Z tohoto důvodu by bylo nejlepší, pokud by Vám vyšlo v příštím nebo následujícím týdnu, ve výše uvedených hodinách, zajít na Úřad, nechte si mne, prosím, z recepce zavolat a vyřídíme to osobně. Poplatek můžete hradit bezhotovostně - převodem na účet.
K volnému pobíhání psů - Praha zatím nemá obecně závaznou vyhláškou stanovenou povinnost, že by psi museli být voděni na veřejném prostranství na vodítku. Nicméně v centrálním parku při ulici Žacléřské je zákaz volného pobíhání psů a na dětská hřiště je vstup psů zakázán.

Pokud budete potřebovat další informace, nebo se domluvit na schůzce, neváhejte mi napsat na e-mail: eva.krupickova@kbely.mepnet.cz nebo telefonujte na 284 08 08 28, 734 681 681.
Přeji hezký den.
S pozdravem
Eva Krupičková

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.