Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        24. říjen - 2019- 08:01
 Jméno :               Lucie Žatecká
Dobrý den,
prý se chystají nějaké změny v dopravě. Například linka 182 pojede z Proseka do Vinoře. Máte nějaké podrobnější informace? Pojede 182 jenom z Proseka nebo bude mít stále tu samou trasu (projíždí i Hostivař) jen nebude končit na Proseku, ale bude pokračovat ? Děkuji Žatecká


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 10/24/19 11:59 ]

Dobrý den,
od 1. prosince se připravují změny MHD v severovýchodní části Prahy. Důvodem je jednak kritický nedostatek řidičů autobusů, jednak zvýšení počtu cestujících v oblasti Letňan a Kbel, a také plánované uzavření autobusového nádraží na Palmovce kvůli developerskému projektu @Palmovka.
Kvůli nedostatku řidičů bude už během listopadu omezen provoz na lince 185 mezi metrem Letňany a Palmovkou, od prosince bude linka 185 na metru Letňany ukončena trvale. Zároveň ale ROPID sebere linku 182 od prosecké polikliniky a pošle ji do Kbel a Ctěnic. To znamená, že Kbely mají získat více spojů na metro Letňany a lepší spojení s Prahou 3 a Prahou 10.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Tomáš Ulrych, 11/02/19 12:34 ]

Dobrý den,
již dnes je známo, že od 1.12. bude provedena změna na lince 302. Nová bude část trasy a částečně i jízdní řád.
Místo na Palmovku bude jezdit na Českomoravskou a to pouze v pracovní dny celý den do 20:00. Večer a o víkendu bude končit v Letňanech. Na opačném konci bude každý druhý spoj v pracovní dny do 20:00 prodloužen do Veleně a dále veden jako linka 377 zpět přes Mírovice na Letňany.
Bude též opraven jízdní řád v ranní špiččce, kdy bude místo intervalu 24 minut nově interval 30 minut. Odjezdy z Bakovské směr metro budou v xx:12 a xx:42.
Linky 182 a 302 budou vedeny společně přes Zamašskou a Ctěnice. Zatím není veřejně známo, zda budou společně v prokladu. Stejně tak není známo, zda všechny spoje 185 v pracovní den budou ukončeny na Bakovské nebo vybrané spoje budou doplňovat 182/302 přes Zamašskou k Vinořskému hřbitovu. Vzhledem ke změně intervalu 302 v ranní špičce bude složité složité naplánovat proklady 182, 185 a 302 v úseku Bakovská - Letňany, aby zůstal zachován interval 6 minut.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 11/04/19 14:42 ]

Dobrý den,
linky 182 a 185 mají být podle slibu organizace ROPID proloženy na šestiminutový interval v ranní špičce. Nespolehlivou příměstskou linku 302 podle našich informací je obtížné zahrnout do prokladu s městskými linkami. Proklad s linkou 185 byl v posledních měsících spíš jen na papíře. Autobusy se ve špičkách často sjížděly. (Navíc na lince 302 občas vypadávají spoje kvůli nedostatku řidičů.)
Všechny spoje linky 185 mají být prodlouženy do zastávky Kbelský hřbitov, avšak město stále otálí se stavbou autobusového obratiště. Městská část prosazuje, aby po vybudování obratiště byl šestiminutový ranní interval i na zastávce Zamašská.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Katerina M., 11/10/19 23:32 ]

Dobry den,
Rada bych se pripojila s otazkou k vyse uvedenemu tematu.
Nevite nahodou jaky typ auobusu bude nasazen? Posledni dobou jsem zaznamenala velky vypadek nizkopodlaznich autobusu... prevazne cislo 185. Jedna se o dost siroke casove pasmo, kdy jezdi pouze vysoky autobus.
Problem je ten, ze autobus neni nafukovaci, a pri omezeni poctu nizkopodlaznich autobusu, neni sance se dostat na metro B.Vim, ze muzeme vyuzit jeste 201 nebo 375, ale ta je vetsinou jiz plna:/ a nektery ridic nevezme vice nez jeden kocarek.

Predem dekuji za provereni ci pripadne podani podnetu na ropid.

Dekuji KM

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 11/14/19 09:56 ]

Vážená paní Kateřino M.,
Váš podnět jsme předali k odpovědi organizaci ROPID, která je objednatelem hromadné dopravy. Zmiňme ještě železniční linku S34, na které jezdí nízkopodlažní jednotky.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.