Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        18. říjen - 2019- 11:13
 Jméno :               Radek Vařecha
Dobrý den,
prosím bylo by možné rozšířit z centra Prahy společnost Rekola na sdílení kol? Tím jak úspěšně dokončujete cyklostezku k metru do Letňan se to nabízí. Samozřejmě po dohodě s Letňanama, kde by také musela vzniknout stanoviště (metro). Myslím, že by ve Kbelích mohlo být více stanovišť pro sdílení např. Bakovská, nádraží Kbely, Nouzov či u nové sportovní haly.
Děkuji.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 10/18/19 11:58 ]

Vážený pane Vařecho,
vzneseme dotaz na podmínky této společnosti, avšak obávám se, že síť cyklostezek v naší části Prahy dosud není tak hustá, abychom mohli systém sdílení kol úspěšně zavést. Je otázkou rentability, zda systém bude fungovat i s nižší obrátkovostí, kdy někteří ráno pojedou na metro a odpoledne od metra. Magistrát ale na metru Letňany zvažuje kolárnu, takže bude snazší dojíždět vlastním kolem.Nyní byla ze strany hlavního města Prahy schválena dotace na přípravu základního systému cyklostezek mezi městskými částmi, tudíž situace se během několika let zlepší.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD,
ÚMČ Prahy 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.