Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        14. říjen - 2019- 16:23
 Jméno :               Iva
Dobry den, v tuneli medzi Centralnym parkom a parkom “Lesikom” sa po kraji zdi rozmnozili v hromadnom pocte cervy, takove hadatatka, chcela by som poprosit, je mozne urobit nejake opatrenie? Dakujem.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Bc. Blanka Pokorná, DiS., 10/24/19 18:07 ]

Vážená paní Ivo,
děkujeme za upozornění, zvýšený výskyt rovněž evidujeme. S největší pravděpodobností se jedná o invazní mnohonožku jménem oblanka sídelní (Cylindroiulus caeruleocinctus). Je to velký, lesklý a zavalitý druh. Samci jsou užší a dosahují délky 20–32 mm, samice 18–37 mm. Barvu těla mají tmavohnědou až černohnědou, někteří jedinci mohou být světle šedohnědí. Druh se na naše území šíří z Německa. Šíření nejvíce napomáhá obchod s rostlinami a doprava.Recept na spolehlivou a účinnou likvidaci přemnožených mnohonožek zatím vědci hledají marně. Silné chemické přípravky představují nebezpečnou zátěž pro přírodní prostředí. Pokud zamoří mnohonožky obytné prostory, nevědí si s nimi rady ani pracovníci deratizačních firem. Většinou připouštějí, že jejich zásah přinese pouze krátkodobý efekt. Aktuálně se snažíme mnohonožky průběžně zametat.
B. Pokorná, OŽPD

odpověď


[ zaslal Iva, 11/19/19 18:37 ]

Dakujem za ochotu a vidim Vasu snahu kazdy den, ste skveli.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.