Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        1. říjen - 2019- 16:53
 Jméno :               Ladislav
Dobrý den. Zajímalo by mne když obec zřídila novou zastávku Kbelský pivovar, proč není umístěna také ve směru do Kbel? Jaký byl důvod tohoto řešení? Děkuji


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 10/02/19 16:47 ]

Vážený pane Ladislave,
děkujeme za Váš zájem o novou zastávku. Zaznamenali jsme, že lidem se zastávka líbí. Toto řešení je zatím provizorní. V brzké době by měl být vybudován zastávkový záliv.Co se týče zastávky v opačném směru, tam se nepodařilo najít vhodné umístění kvůli množství vjezdů a blízkosti obytných domů. Měl by se však upravit chodník od zastávky Huntířovská k ulici Krnské, aby se zjednodušil přístup k této zastávce.Na druhou stranu zastávka ve směru do centra má vyšší důležitost, protože pro obyvatele Kbel sjednocuje nástup do centra. Dosud si obyvatelé jižní části Kbel vybírali ze tří různých zastávek „Kbely“, nyní mají možnost chodit na zastávku „Kbelský pivovar“, kde je v ranní špičce průměrný interval 2,8 minuty.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19

odpověď


[ zaslal Petr Maly, 10/14/19 22:30 ]

Dobry den, zastavka u Kbelskeho pivovaru je hezka, ale premyslel nekdo i nad posunutim semaforu smerem do vozovky a samotnym zuzenim vozovky v danem miste? Dle meho nazoru je to jak nebezpecne pro ridice tak nasledne i pro chodce, kteri se budu nachazet na danem prechodu a v noci obzvlast.Predpokladam, ze zuzeni je z duvodu nove zastavky a nasledny vyhled z krizovatky, ale trochu nerozumim vyuziti teto zastavky a potazmo rano kdy je jiz hlavni silnice tak ucpana tak dalsi zastavka budu spise kontraproduktivni a stale premyslim nad jejim vyuziti?
Je to jen muj nazor a mozna neznam cely zamer teto zastavky ...

Dekuji
Maly

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 10/18/19 11:21 ]

Vážený pane Malý,
tohle je bohužel špatná koordinace ze strany Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Právě se přestavuje křižovatka Mladoboleslavská × Vrchlabská, ale navazující úpravy chodníků (včetně délky přechodů), vozovek a vybudování zastávkového a parkovacího zálivu mají proběhnout až od příštího týdne. Je to dočasný stav v rámci probíhající stavby.
Jak už jsme uváděli u jiného dotazu, máme zatím samé kladné ohlasy. Zastávka pro obyvatele Kbel sjednocuje nástup do centra. Dosud si obyvatelé jižní části Kbel vybírali ze tří různých zastávek „Kbely“, nyní mají možnost chodit na zastávku „Kbelský pivovar“, kde je v ranní špičce průměrný interval 2,8 minuty.
S pozdravem Radek Čermák,
referent oddělení dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.