Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        5. září - 2019- 20:33
 Jméno :               Honza
Dobrý den,

chci Vám poděkovat za přípravu super sportovní haly, kterou Kbely léta postrádaly''
Jen na mě působí trochu rozpačitě fakt, že zatím nemá nikde na hlavní ploše prostup denního světla, což na vizualizacích měla (obloukové čelo bylo zobrazeno s velkou prosvětlenou plochou). Bude tedy v hale po celý den (i během výuky dětí v naší ZŠ) umělé osvětlení, anebo se počítá s nějakou dodatečnou úpravou?
Děkuji za odpověď.

Honza


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ing. Vladimír Olmr, 09/09/19 12:06 ]

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz, je vidět, že stavbu opravdu pečlivě sledujete. Na základě doporučení odborníků jsme skutečně vypustili ze stavby velká boční okna. Důvodů je hned několik. Ukázalo se, že vzhledem k velikosti plánovaných oken a z toho vyplývajícím tepelným ziskům by bylo téměř nemožné celý prostor v letních měsících uchladit. Vypuštění oken společně se zesílením izolací stropu, posílením klimatizační jednotky a instalací fotovoltaických panelů umožní kontrolovat vnitřní prostředí haly i v horkých letních měsících. Dalším argumentem sportovců bylo velmi nerovnoměrné osvětlení hrací plochy a riziko oslnění při zachování oken. Osvětlení hrací plochy bude zajištěno kvalitními svítidly s barvou světla odpovídající dennímu světlu. Hrací plocha tak bude osvětlena zcela rovnoměrné a osvětlení bude odpovídat všem příslušným technickým normám. Do budoucna také odpadnou poměrně značné provozní náklady spojené s čištěním a údržbou těchto oken.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.