Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        2. červen - 2019- 20:39
 Jméno :               Jan Mařík
Dobrý den,

mohl bych Vás prosím požádat o častější sekání travnatého porostu v ulicích Košařova a Hůlkova.
Již třetím rokem se v těchto ulicích provádí sečení velice zřídka a většinu času jsou travnaté plochy zcela nepřístupné. Například nyní již tráva dosahuje neuvěřitelných rozměrů! Děti si hrají na silnici, k lavičkám není skoro přístup a k pískovišti taktéž.

Mnohokrát Vám děkuji za budoucí a trvalé řešení této situace.

S pozdravem,
Mařík Jan


KOMENTÁŘ


[ zaslal Bc. Blanka Pokorná, DiS., 06/05/19 10:06 ]

Vážený pane Maříku,
děkuji Vám za podnět, nicméně seče travnatých ploch na výšku golfového trávníku nejsou aktuálně vůbec doporučovány a není to záležitostí pouze Kbel, ale celého hlavního města, ale i dalších krajů. Seče byly omezeny v celé Praze s ohledem na metodické doporučení hl. m. Prahy, ale i Ministerstva životního prostředí. Řada měst se rozhodla nesekat vůbec.

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2804258-normalni-je-nesekat-ostrava-necha-travu-rust-aby-se-v-ni-usadil-zivot-navic-zelen

https://tn.nova.cz/clanek/nesekejte-travu-vyzyva-ministerstvo-to-nestaci-zlobi-se-lide.html

Na internetu najdete k této problematice řadu dalších článků, vč. toho že jsou legislativně přijata určitá opatření týkající se adaptace na změnu klimatu. Stejně tak apeluje i Český svaz ochránců přírody. Touto problematikou se v poslední době zabývala i řada masmédií. Ale i tak chápeme, že není dobré mít jeden nebo druhý extrém, proto seče i tak průběžně probíhají, jen ne asi s takovou intenzitou, která by se vám zamlouvala. Stejně jako máme podněty na sekání, tak máme podněty, že naopak sekáme moc. Kdybyste měl zájem, tak není problém si na toto téma popovídat.
S pozdravem
B. Pokorná

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.