Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        16. březen - 2018- 13:05
 Jméno :               Petra V
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je možné nějak řešit povalující se zbytky jídla okolo domu č.p.10 8 v luštěnické ulici. Před i za domem jsou poházeny zbytky jídla, kosti, ryby, těstoviny (každý den něco nového). Pravděpodobně to dělá někdo z domu, asi krmí kočičky nebo ptáčky což bych ještě pochopila.. ale to množství zbytků je neuvěřitelné.. Děkuji za odpověď. Petra


KOMENTÁŘ


[ zaslal admin, 03/20/18 09:43 ]

Vážená paní Petro,
děkujeme za podnět. Tento „nešvar“ jsme rovněž zaznamenali a v současné době se snažíme prostřednictvím apelu na občany zjistit, kdo toto koná a nebo alespoň docílit, aby s touto činností přestal. Rovněž připravujeme i informaci na dveře jednotlivých domů. Bohužel se v tomto případě nejedná o krmení zvířátek, jak si možná dotyčný myslí, ale o obyčejné pohazování zbytků jídla, které jsou naopak jako krmení pro zvířata nevhodné a mohou jim v případě požití způsobit zažívací problémy. Výjimku by mohli tvořit jedině potkani, což ale nepředpokládáme, že by byl záměr. Také je tímto konáním porušována obecně závazná vyhláška č. 8/2008 Sb. hl. m. Prahy o udržování čistoty na ulicích a jiných veřejných prostranstvích tzv. vyhláška o čistotě, kdy je zakázáno znečišťování ulic a jiných veřejných prostranství a to i krmením pro zvířata. Za jakékoliv upřesnění či upozornění, které by vedlo k určení dotyčného, budeme vděčni.
B. Pokorná, OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.