Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        3. březen - 2018- 12:31
 Jméno :               Tomáš Pittner
Dobrý den,
před nějakým časem jsem se zde dotazoval, jak bude řešeno volné pobíhání psů a velké problémy s jejich výkaly v lokalitě Herlíkovická. Bohužel odpovědi se mi nedostalo.Výkaly se hromadí zejména kolem dětského hřiště, ale i na dalších místech.Jak bude tato situace řešena? V této lokalitě se začíná rodinám s dětmi opravdu velmi špatně bydlet. Možná by bylo dobré, aby se k nám občas zodpovědný úředník přišel podívat, asi by se mu v takovém prostředí nelíbilo. Situace již vadí celé řadě obyvatel.

Děkuji

S pozdravem

Tomáš Pittner


KOMENTÁŘ


[ zaslal Bc. Blanka Pokorná, 03/05/18 16:33 ]

Vážený pane Pittnere,
problémy s psími exkrementy a neukázněností jejich páníčků je soudobým problémem nejen Kbel a celé Prahy, ale i větších a menších měst, ba dokonce i vesnic. Ve světě se tato situace dostala až tak daleko, že některá města zavedla registr psí DNA. Někde je zaveden i výkup. Praha a rovněž Kbely se snaží zatím „jen“ apelovat na občany.Bohužel vše je o ohleduplnosti a pejskaři by si měli uvědomovat, že nejsou jen oni sami. V současné době by úklid měla kontrolovat Městská policie, i když je jasné, že není možné, aby byla „pořád a všude“.Městská část také po dohodě s úklidovou firmou uklízí ta nejextrémnější místa. Je ovšem zarážející, že samotným pejskařům nevadí, když si jejich miláček přinese „pozdrav“ od někoho jiného na tlapkách. Pokusíme se domluvit, aby lokalitu Herlíkovická opět prošli se sběrem, co nejdříve.
Dále jsou připravovány cedule, které by měly vyzývat k úklidu. V té souvislosti je také třeba upozornit, že je možné, v případě, že by bylo někde vhodné doplnit stojan na sáčky, ať plastové či papírové se obrátit na odbor životního prostředí, dopravy a místního hospodářství.
B. Pokorná OŽPD

odpověď


[ zaslal Anna Zborníková, 03/11/18 11:13 ]

Problém je v tom, že lidi jsou prostě čuňata. Sama vlastním fenku a skutečně se snažím po ní vždy uklízet. Někdy je to ale skutečně osobní hrdinství. Čubina udělá hromádku a když se skloním se sáčkem k úklidu, mnohdy se mi zvedne žaludek. Napravo hovínko, nalevo hovínko, předenou hovínko. Seberu to po mé čubině a ty tři ostatní hromádky, někdy hromady, tam nechám. Přemýšlela jsem i o tom, že bych toho sebrala víc, než tam zůstalo po mé čubině,ale na druhou stranu, proč bych to dělala? No a závěrem bych si dovolila konstatovat, že chápu negativní postoje vůči pejskařům, ale věřte, že jsou i tací, kteří po svém miláčkovi uklízejí, no ale jsou patrně v menšině.

odpověď


[ zaslal Tomáš Ulrych, 03/10/18 09:24 ]

Dobrý den,
je možné nahradit všechny stojany s papírovými sáčky za igelitové? Případně zajistit více stojanů s igelitovými sáčky, které na rozdíl od papírových po doplnění velice rychle mizí?

odpověď


[ zaslal Bc. Blanka Pokorná, 03/20/18 09:39 ]

Vážený pane Ulrychu,
otázka papírových nebo plastových pomůcek na sběr psích exkrementů je velmi hojně diskutována. Je dokázáno, že oba typy pomůcek mají své (někdy až skalní) zastánce i odpůrce, stejně jako výhody i nevýhody. Řada městských částí naopak používá jen papírové pytlíky s lopatkou, které mnozí chovatelé psů považují za praktičtější, protože se jim příčí se dotýkat ještě teplého exkrementu přes tenký plastový sáček. Jiní naopak, poukazují na obtížnou manipulaci s papírovými pomůckami v trávě. Pokud někomu vyhovují papírové pytlíky, těžko si je může nahradit jiným produktem z domácnosti. Naproti tomu zastánci plastových sáčků mohou využít běžné sáčky od pečiva, zeleniny nebo ovoce, kterých bývá v běžné domácnosti dostatek. V této souvislosti, stejně jako i s ohledem na nemalé finanční náklady při kompletní výměně, zatím neuvažujeme, že bychom ustupovali od papírových pytlíků, na které jsou navíc mnozí chovatelé psů již zvyklí. Nicméně v případě vytipování či podnětu na nové konkrétní místo jsme připraveni stojan na plastové sáčky obratem doinstalovat. V této souvislosti je ideální kontaktovat přímo odbor životního prostředí.
B. Pokorná, OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.