Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        26. únor - 2018- 13:45
 Jméno :               admin
Dobrý den,
pro všechny, které zajímá jak to vypadá se zavedením optického kabelu od firmy UPC ve Kbelích.

Zatím se v této věci stále jedná, neboť trváme na připojení optickým kabelem nejen u bytových domů, ale i u všech rodinných domků a veřejných budov.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Tomáš Vařil, 02/27/18 10:19 ]

Je tam nějaký časový horizont? O připojení optikou se ve Kbelích jedná již cca 5 let, první projekt zkrachoval totálně a UPC u nás bylo prvně před dvěma roky a stále se nic neděje. Současné služby internetového připojení ve Kbelích jsou mizerné a chybí lepší alternativa. Díky za odpověď.

odpověď


[ zaslal admin, 02/27/18 15:36 ]

Dobrý den,
o současných službách internetového připojení ve Kbelích víme, a proto jsme v polovině minulého roku začali s UPC, které projevilo zájem jednat. Protože se však jedná o poměrně velký investiční projekt, časový horizont zatím není znám.

odpověď


[ zaslal Blanka Stenska, 03/30/18 11:32 ]

Dobrý den,
a šlo by investiční projekt klasicky rozdělit do několika fází a začít třeba s bytovými a veřejnými domy či naopak?
Pokud se několik let nic neděje, tak stávající situace může další roky trvat dál.
S pozdravem,
Stenská

odpověď


[ zaslal Ing. Lubomír Tejrovský, 04/03/18 14:07 ]

Dobrý den,
po dlouhých jednáních firma UPC Česká republika a.s. jako investor upustil od svého záměru položení optického kabelu v naší obci. V současné době z iniciativy Městské části probíhá poptávkové řízení s cílem zajištění investora, který by do konce roku 2019 provedl položení optického kabelu v jednotlivých etapách tak, aby všichni občané měli možnost toto telekomunikační zařízení plnohodnotně využívat.
Ing. Lubomír Tejrovský

odpověď


[ zaslal Vladimír Lamoš, 04/05/18 16:45 ]

Dobrý den, děkuji za informaci. Bohužel dle vyjádření výše jednání ztroskotala na tom, že Městská část trvala na připojení všech domů (tedy i rodinných). Bohužel výsledek je tedy úplně opačný, než Městská část zamýšlela - místo aby rychlý internet měli všichni, nebude ho mít nikdo a kvůli tomu bude situace s internetem ve Kbelích tristní pro všechny obyvatele dalších x let. Doufám, a pevně věřím, že situaci se budete snažit vyřešit co nejdříve, protože začíná být neúnosná a snižuje kvalitu bydlení ve Kbelích.

odpověď


[ zaslal admin, 04/06/18 14:45 ]

Vážený pane Lamoši,
ve vyjádření výše, není ani slovo o tom, že by jednání ztroskotala na tom, že Městská část trvala na připojení všech domů (tedy i rodinných). Ve vyjádření výše, je doslova napsáno, že firma UPC Česká republika a.s. jako investor upustil od svého záměru položení optického kabelu v naší obci. Z jakého důvodu, my netušíme, domníváme se však, že v pozadí stojí informace viz např. tento článek

https://www.mobilmania.cz/clanky/vodafone-vede-jednani-ktere-by-mohlo-vest-k-prevzeti-ceskeho-upc/sc-3-a-1340885/default.aspx

Vaše závěrečná věta nás velice mrzí, ale nemůžeme vstupovat do tržního prostředí poskytovatelů internetu, Praha 5 budiž toho příkladem…
S pozdravem Admin

odpověď


[ zaslal Vladimír Lamoš, 04/12/18 13:28 ]

Dobrý den,
dnes jsem si přečetl zprávu pana starosty ohledně položení optického kabelu v celých Kbelích firmou T-mobile. Omlouvám se tímto za předchozí komentář, evidentně městská část věděla, co dělá a pokud bude takto optická síť opravdu položena, pak musím uznat, že odvedla skvělou práci.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.