Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        19. prosinec - 2017- 09:39
 Jméno :               Tomáš Ulrych
Dobrý den pane Čermáku,
rád bych se zeptal na výsledky dopravního průzkumu, který měl dle Vašich slov proběhnout před půl rokem v červnu a na základě průzkumu měla být zahájena jednání o trvalém zkrácení linky 185 do Letňan.
Vysočanská estakáda je od prosince otevřena, Prosecká je ucpaná však čím dál tím více. Linka 185 z Vinoře a 302 nabírají čím dál větší zpoždění. Např. na zastávce Kbely spoj s odjezdem v 7:51 býval ještě na jaře zpožděn v průměru o 4 minuty, dnes 302 jede téměř vždy až po 185, která má jet v 7:58. Podobných zpoždění je v ranní špičce celá řada.
Bohužel k tomu nedochází pouze ve směru ze Kbel na metro. I v odpolední špičce je jízdní řád pouze cár papíru díky dopravní situaci na Proseku.
Chtěl bych se zeptat, zda situace nadále řešíte. Zvláště se souvislostí vyhlášených prázdninových jízdních řádů až do půlky ledna, což znamená v ranní špičce faktický interval 15 minut na lince 185/302 kvůli zpožďování spojů z Vinoře!
Dále bych se chtěl zeptat, zda Vy nebo sousední radnice, do jejíhož katastru spadá terminál Letňany, jedná o změně dopravní obslužnosti P R parkoviště. Stojící kolony vozidel brání nejenom průjezdu MHD křižovatkou, ale dochází také k dalšímu nabírání velkého zpoždění nemožností zajet do zastávkového zálivu v Listově ulici (chvála řidiči nejmenovanému řidiči, jemuž za to možná hrozí pokuta, za dnešní ranní jízdu v protisměru a otevření dveří do kolony stojících aut a díky tomu ušetření pětiminutového "poskakování" v koloně).


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 01/13/18 19:51 ]

Vážený pane Ulrychu,
pokud si dobře pamatuji, podle průzkumů část lidí stále pokračuje na Palmovku. ROPID má připraveno posílení autobusů ve Kbelích. Celá změna je ale závislá na zprovoznění obratiště "Kbelský hřbitov" a částečně i zastávky "Vinořský zámek“ ve směru do centra. V tuto chvíli hlavní město čeká na stanovisko správce komunikací. Boj s byrokracií v rámci velké Prahy je stále náročnější. Váš další dotaz už vůbec není v naší gesci, ale napsali jsme dotazy jako občané, což můžete příště pro zjednodušení udělat i Vy. Správce komunikací i Magistrát jednali vstřícně a budou hledat řešení, jak v rámci parkoviště, tak případně úpravou dopravního značení.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Tomáš Ulrych, 01/15/18 13:23 ]

Děkuji za zveřejnění měsíc starého komentáře i odpovědi.
Je možné zveřejnit podrobnosti o zvažovaném návrhu po vybudování nového obratiště?

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 01/15/18 14:47 ]

Vážený pane Ulrychu,
čekali jsme na odpovědi dotčených institucí, které jsme navíc museli v tomto případě zjistit. Podrobnosti bohužel nemůžeme zveřejnit, protože zatím nejsou k dispozici.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.