Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        26. listopad - 2017- 22:44
 Jméno :               Vladimír
Dobrý den. Prosím o zveřejnění dotazu ohledně parkování v ulici Herlíkovická? Dvakrát denně tady jezdí městská policie a dává lístečky a fotí a já se ptám kde mají lidi parkovat?Trvale bydlící i návštěvy riskují pokuty. Přitom na začatku ulice Herlíkovická je volný pozemek pro "sportovně relaxační centrum" které tam nikdy nevyroste! Nebylo by lepší postavit parkoviště třeba i placené?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Vladimír Bílek, 11/27/17 14:46 ]

Vážený pane Koláčku,
jak jsme byli informováni firmou Excon, pro jednotlivé byty byla kolaudována parkovací stání v podzemních garážích. Bylo na svobodné vůli každého jednotlivce, zda si stání k bytu koupí či nekoupí. Vždy je však nezbytné dodržovat při parkování pravidla silničního provozu. Vlastníkem Vámi zmíněného pozemku je developer Excon. Nemůžeme nařizovat soukromému vlastníkovi, aby zde vybudoval parkoviště, když je jeho záměr jiný. Na druhou stranu městská část se snaží hledat v oblasti další parkovací kapacity. V loňském roce bylo rozšířeno parkoviště v Semilské ulici, bylo zřízeno několik stání v Zamašské ulici a bylo vybudováno zcela nové parkoviště v ulici Jilemnické. V roce 2016 tedy celkem 45 parkovacích stání. V roce 2017 pak bylo pro obecné užívání uvolněno šest parkovacích stání pro invalidy. V ulici Semilské se připravuje zřízení dalších parkovacích stání. OŽPD Bílek

odpověď


[ zaslal Klárka, 11/30/17 15:01 ]

Dobrý den,
čerstvě jsem se přistěhovala do ulice Pod Nouzovem. K bytu bohužel nenáleží žádné parkovací ani garážové místo. Dostala jsem i pokutu od MP, kterou jsem uhradila. Existuje prosím nějaký plánek, kde by bylo značeno, která parkovací místa jsou soukromá a která jsou volně k zaparkování? Děkuji mockrát za odpověď

odpověď


[ zaslal Petr Váňa, 12/01/17 08:21 ]

Dobrý den, soukromé parkovací pozemky lze na rozdíl od veřejných parkovacích míst rozeznat díky sklopné parkovací zábraně, kterou mají majitelé soukromých pozemků. Takže pokud pozemek není označen cedulkou jako soukromý, případně není osazen parkovací zábranou(ať už zvednutou nebo ne) lze ho podle mne považovat za veřejný.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 12/05/17 09:27 ]

Vážený pane Váňo,
máte pravdu, nejsnazší poznávací znamení je zábrana nebo dopravní značka. Nemusí být ale pravidlem. Pokud chce někdo vidět soukromá parkovací stání ve Kbelích z ptačí perspektivy, může použít zmíněnou mapu.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Prahy 19.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 11/30/17 14:51 ]

Vážená paní Klárko,
zkuste se prosím nejprve zeptat developera Excon, jestli nejsou v garážích ještě nějaká neprodaná parkovací stání. V ulicích Pod Nouzovem a Herlíkovická je v souladu s místní úpravou (obytná zóna) povoleno stání jen na speciálně vyznačených místech, tzn. jen mimo komunikaci nebo s dopravní značkou „P“. Ta ale většinou bývají plná, v takovém případě doporučujeme zkusit parkovací stání na parkovišti „Novákova Zahrada“ v Jilemnické ulici.
Pro orientaci Vám může posloužit i majetková mapa hl. m. Prahy:
http://mpp.praha.eu/app/map/majetek/
Tyrkysovou barvou jsou uvedena parkovací stání ve vlastnictví fyzických osob.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD
ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Michal, 12/01/17 20:25 ]

Dobrý den,
dotazem na Excon jsem zjistil, že žádná parkovací stání nejsou k dispozici. Na MP mi bylo sděleno, že oni sami navrhovali řešení umístit na pěší zónu dodatkovou tabulku, která by umožňovala parkování přes noc. Tato varianta však prý byla striktně odmítnuta. Veškerá parkovací místa ve Kbalích, o kterých je výše psáno, jsou cca od 17 až 18 hodiny obsazena.
Řešení? Jak čtu vyjádření MP, tak neexistuje.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 12/06/17 20:51 ]

Vážený pane Taufere,
informace k parkovacím stáním – viz níže. Nemáme informaci o tom, že by náš odbor v poslední době kontaktovala MP ve věci změny dopravního značení v této lokalitě.
S pozdravem Radek Čermák,
referent ood.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Markéta Šantová, 12/06/17 06:23 ]

Dobrý den,
společnost EXCON má stále v nabídce parkovací stání (spodní parklift) v domě na ulici Herlíkovická, Praha 9. V případě zájmu mne můžete kontaktovat.
Děkuji a přeji příjemný den.
Markéta Šantová

odpověď


[ zaslal Eliška Mazancová, 12/07/17 12:12 ]

Dobrý den,
ráda bych jako obyvatelka Herlíkovické ulice podotkla, že ne všichni vlastníci bytů touží po zvýšení parkovací kapacity v okolí naší ulice. I jsme to diskutovali na schůzi SVJ našeho domu (1021).

Osobně zastávám názor (a snad nejsem sama), že pokud mám jedno a více aut, měla bych už při jejich koupi brát v potaz, jestli je budu mít kde parkovat. A nikoliv předpokládat, že mi obec nebo někdo jiný na každé moje auto stání zajistí. Zároveň můžu potvrdit, že to není tak dlouho, co v našem domě (1021) nabízel Excon k prodeji poslední volné parklifty za výhodnou cenu a všichni vlastníci bytů o tom byli informováni hromadným emailem.

Přeju pěkný den!
Eliška Mazancová

odpověď


[ zaslal Lenka Gavendová, 12/10/17 22:37 ]

A kdo koupil? Máte velkou pravdu, mě toto sice netrápí, narodila jsem se ve Kbelích, jednu garáž máme, ale moc mi vadí Ti všichni stěžovatelé, že nemají kde parkovat. Raději bych viděla otázku ....a co děti? Mají si kde hrát?......

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.