Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        4. září - 2017- 21:48
 Jméno :               David Böhm
Dobrý den,

chci poděkovat vedení školy za pěkný začátek školní roku. Život ve Kbelích se vrací ke svému obvyklému řádu.

Mám připomínku k dnešnímu sdělení na webu školy. Dnes se na webu školy objevil velmi zajímavý příspěvek - "Týden od 4. 9. do 8. 9. je prvním týdnem školního roku 2017/18, je tedy týdnem lichým. Upozorňujeme, že liché a sudé týdny v rozvrhu nebudou souhlasit s týdny v kalendáři!"

Přestože chápu situaci v tomto školním roce, jeví se mi značně nepraktické, aby se označení lichých a sudých týdnů školního roku lišilo od standardního kalenáře pro rok 2017. Týden od 4.9. je totiž sudý 36. týden.

Myslím, že si tímto počinem vedení školy zadělá na mnoho nedorozumnění a doporučil bych přehodnotil postup. Jistě lze vymyslet i jinak.

Pěkný den,
David Böhm


KOMENTÁŘ


[ zaslal admin, 09/13/17 16:13 ]

Dobrý den,
níže zveřejňujeme odpověď ředitele ZŠ Praha - Kbely, Mgr. Tomáše Huška.

Dobrý den,
ve školství je více odlišností způsobených tím, že školní rok je rozdílný od kalendářního. Při označování sudých a lichých týdnů vycházíme z toho, že první školní týden považujeme za lichý. Ve školních dokumentech např. v týdenních plánech, v třídních knihách se každý týden číselně označuje. První týden školního roku je označen nikoliv „36.“, v souladu s kalendářními týdny, ale „1.“ a proto ho považujeme za lichý. Učitelé i žáci se většinou nedívají do kalendáře a ví, že jeden týden mají např. odpolední vyučování a příští ne. Pokud je dána informace, že tento rok je to opačně oproti kalendářnímu roku, nemělo by to činit problémy ani těm, rodiče nevyjímaje, kteří se řídí kalendářem. Nejedná se o změnu, dosud jsme takto postupovali, akorát např. minulý rok to bylo shodné s rokem kalendářním, jelikož 1. školní týden byl 35. týdnem kalendářním. Školy k této záležitosti přistupují různě, některé do třídní knihy napíší 1. a označí ho jako sudý, o takové logice nechť si každý učiní úsudek sám. Neexistuje žádný závazný předpis a je tedy na škole, jaký přístup zvolí a nám z výše popsaného připadá logické vycházet ve škole z roku školního, nikoliv kalendářního, ač se to v některých případech může jevit jako nelogické.

Mgr. Tomáš Hušek
ředitel ZŠ Praha - Kbely
Albrechtická 732
197 00 Praha 9 – Kbely
IČ: 61384780
+420 286 852 209
+420 777 964 592
husek@skola-kbely.cz

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.