Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        1. září - 2017- 13:32
 Jméno :               Eva
Co se prosím děje s kvalitou vody ve Kbelích? Dozvěděla jsem se o přítomnosti fekálních bakterií v pitné vodě v jednom bytovém domě. Kdy se dozvíme, zda je to problém domu, ulice, nebo celých Kbel? Proč radnice neinformuje občany o možném znečištění, když se to ví už víc než dva dny? Že se ruší akce v parku se dozvíme mnoha různými kanály, ale o tom, že může být voda nepitná, se mlčí?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Bc.Blanka Pokorná, DiS., 09/01/17 15:07 ]

Vážená paní Evo,
informace vznikla na základě JAKÉHOSI soukromého odběru bez jakýchkoliv pravidel odběru (typu určené čisté nádoby, očištěného kohoutku, …) Vodárny na tuto situaci bleskově reagovaly a byly odebrány vzorky z hydrantu před domem a v několika bytových jednotkách v domě. Laboratoř přítomnost jakýchkoliv bakterií nepotvrdila.
B. Pokorná OŽPD

odpověď


[ zaslal Jana V,, 09/03/17 22:58 ]

Dobrý den, "bleskové" odběry prováděl pracovník vodáren přímo u nás v bytě ve čtvrtek(31.8.) v 14hodin s tím, že jedny výsledky budou v pátek a druhé až vpondělí. Prosím o přesné informace ze strany úřadu. Nikdo dosud nepotvrdil, že je voda OK !!!

odpověď


[ zaslal Bc.Blanka Pokorná, DiS., 09/04/17 18:15 ]

Dobrý den,

Kontrola kvality vody byla provedena na základě upozornění, o výskytu 28 KTJ/100 ml koliformních bakterií ve vzorku vody odebraného majitelkou bytu, Pod Nouzovem 7 (3. patro). Analýzy provedla firma ALS.
Laboratoř PVK akreditovaně odebrala a zanalyzovala 31.8.2017 celkem pět vzorků:
- č. 7/970, přízemí
- č. 9/970, 4.patro
- č. 11/970, 1. patro
- č. 13/970, přízemí
- hydrant před číslem 6/1016

Z výsledků je zřejmé, že Pražské vodovody a kanalizace a.s. dodávají do lokality vodu mikrobiologicky nezávadnou.
Chcete-li podrobné protokoly o zkoušce, informujte se prosím na předsednictvu Vašeho SVJ, případně PVK, Ke Kablu 971/1, Hostivař, 102 00 Praha 10.
S pozdravem B. Pokorná OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.