Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        3. srpen - 2017- 22:36
 Jméno :               František Kudláček
Dobrý den,
Opět bych chtěl otevřít debatu o "zpomalovacích čtvercích" nebo jinak o "hlučných čtvercích" u Leteckých opraven a obecně o hluku v této oblasti.
V podstatě navazuji na můj dotaz z 3.3.2017.
Nastala situace, na kterou jsem upozorňoval již minule.
Auta jezdí přes čtverce velmi rychle, v nočních hodinách překvapivě i BEZ ZPOMALENÍ. Pro lepší pochopení této situace a hluku v této oblasti si prosím večer udělejte procházku do tohoto místa v době mezi 21:00 a 23:00. Na rychle projíždějící auta a jejich hlučnost jsme si již v posledních letech zvykli. Auto, které narazí na tento čtverec při rychlosti 70km/h v noci, kdy všichni spí s otevřenými okny, probudí opravdu každého.
Pokud auto jedoucí směrem od Kbel opravdu zpomalí, začne za čtvercem rychle akcelerovat, tímto se opět hlučnost výrazně zvyšuje (oproti minulému stavu), nehledě na emise takto akcelerujících vozidel.
Současná situace vzniklá primárně skokovým nárůstem provozu v kombinaci s ostatními fakty (popsanými níže), již z mého pohledu opravdu vyžaduje skutečnou koncepci a plán pro řešení (asi by to mělo být jedním z bodů pro dopravní komisi). Proto OPĚT prosím o vyjádření k následujícím bodům:
1) Hlučnost daná betonovým plotem LO (Připadá v úvahu dohodnout se s LO na odstranění plotu?)
2) Velmi vysoký provoz, který se výrazně zvýšil v posledním roce.
3) Špatný stav vozovky, kdy brzdící nebo akcelerující auto tak nějak "hopsá" po nerovnostech. Tímto zároveň nadměrně zvyšuje hluk.
4) Vysoká rychlost aut z obou stran.
5) Zvýšený provoz nákladních aut, která rozhodně nejezdí pouze z/do LO. Poslouchat taková nákladní a auta s vozíkem "hopsající" po nerovnostech, která nakonec narazí na tento čtverec zhruba v 6:00 ráno, je nepopsatelný zážitek.
Jen chci připomenout, že ochrana lidského zdraví před hlukem je popsána v zákoně zákoně č. 258/2000 Sb a limity jsou dány nařízením vlády 272/2011 Sb. V tomto směru jsem již kontaktoval hygienickou stanici hlavního města Prahy, která na podzim provede měření hluku v této oblasti.
Tímto zároveň prosím i ostatní obyvatelé bydlící v této oblasti, aby se případně také vyjádřili k tomuto tématu.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 08/29/17 13:10 ]

Vážený pane Kudláčku,
na základě Vašeho dotazu a doplňující e-mailové korespondence Vám sdělujeme, že jsme si vědomi zvýšené hlučnosti zpomalovacích polštářů. Jak jsme odpovídali i dalším dotazovatelům, polštáře jsou umístěny pouze dočasně do doby vybudování stavebního prahu na přechodu před školou, který patří mezi dopravně bezpečnostní opatření schválená velkou Prahou pro realizaci v roce 2018.Jednání s Leteckými opravnami Malešice v posledních letech průběžně probíhají, a to převážně právě z iniciativy kbelské samosprávy. V současnosti se letecké opravny postupně zbavují pozemků v okolí bývalého obratiště a ve východní části areálu. Jednání s nimi je ale vždy na dlouho. Kdyby byl plot vybudován až po nové výstavbě v Toužimské ulici, byla by situace jednodušší.O opravu Toužimské ulice městská část rovněž usiluje, jenže vždycky je to tak, že všechny projekty, které nejsou závislé pouze na vůli městské části, trvají v Praze déle, než bychom si všichni přáli. Budeme čekat na výsledky měření hluku.Připomínáme, že tato úprava vznikla z iniciativy rodičů dětí, které přes Toužimskou ulici ráno chodí do školy a někteří spěchající motoristé si na nich vynucovali volný průjezd na přechodech pro chodce. Nenuťte nás prosím stavět bezpečí dětí proti dočasnému zvýšení hluku. Děláme vše proto, aby polštáře zmizely co nejdříve.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.