Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        9. červen - 2017- 16:26
 Jméno :               David
Optimalizace linek MHD ve Kbelích ve špičce... Dobrý den, čtu zde že nejsem sám komu vadí neustále se zhoršující situace hromadné dopravy ze Kbel na metro a dále do centra Prahy. Linky jezdí ve špičce se zpožděním, linka 302 je pro občany Kbel cca do 10:00 nepoužitelná jelikož je naplněna cestujícími již před Kbelami. Zde chápu, soukromý dopravce ale bylo by možné apelovat na ROPID aby posílil ve špičce linku 185 prosím? Děkuji za intervenci a přeji pěkný den.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák, 06/12/17 13:17 ]

Vážený pane Davide,
v současnosti probíhají jednání s organizací ROPID ohledně posílení MHD v severní části Kbel, které by přineslo rovnoměrnější vytížení jednotlivých autobusových spojů. Důležité je vybudování obratiště Kbelský hřbitov. Původně jsme spoléhali na to, že celý projekt zaštítí hlavní město Praha, protože má celoměstský význam, a sice zpravidelnění provozu mezi Palmovkou, Letňany a Kbely. Nakonec došlo k dohodě, že Praze pomůže s projednáním MČ Praha 19, aby se projekt maximálně urychlil. Administrativní procesy v městských organizacích jsou bohužel čím dál náročnější a jedině pomoc městských částí může takové projekty urychlit. Městská část dělá, co může.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Tomáš, 06/12/17 16:41 ]

Dobrý den,
dnes ráno jsem na zastávce Kbely čekal téměř 20 minut na příjezd autobusu. Na zastávku jsem přišel v 8:20. Jelikož byla zcela prázdná, domnívám se, že zrovna odjela 302 (pravidelně každý den zpožděná o 4 minuty). V 8:23 měla přijet krátká 185 z Bakovské. Nepřijela. V 8:30 měla přijet dlouhá 185 z Vinoře. Také nepřijela. V 8:38 měla přijet další krátká z Bakovské. V 8:39 konečně přijela 185. Nemusím snad ani zmiňovat, jak byla plná...
Kupodivu v toto období neprojela ani žádná 201 směr Satalice.
Na stránkách DPP ani ROPIDu o mimořádné situaci na Prosecké, která bývá příčinou nepravidelného provozu 185, nebyla ani zmínka.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 06/13/17 09:37 ]

Vážený pane Tomáši,
Vaši stížnost jsme předali organizaci ROPID a požádali ji o odpověď. Dále Vám sdělujeme, že jednáme s organizací ROPID o posílení linky 185 ve Kbelích, jak již bylo uvedeno v odpovědi p. Davidovi.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 06/21/17 17:06 ]

Dobrý den,
zasílám k publikaci odpověd organizace ROPID ke stížnosti ze dne 9. června 2017, 16:26.
S pozdravem Radek Čermák.


Dobrý den,
ohledně řešení dopravní situace pravděpodobně povedete jednání s kolegy z Odboru městské dopravy, nicméně za Odbor marketingu se můžeme vyjádřit k situaci ze dne 12.6. Organizace ROPID má přístup ke sledování vozidel pomocí GPS, nicméně pouze u dopravců mimo DPP. Průběh zpoždění tedy vidíme na lince 302, v Prosecké ulici bylo zaznamenáno u jednoho spoje i zpoždění 30 minut. Obratové doby na Palmovce jsou však u linky 302 dostatečné, aby se u všech spojů zpoždění na konečné zastávce eliminovalo a zpět do Přezletic tak vyjely spoje včas. U linky 185 jsou obraty na Palmovce podstatně kratší, navíc je u spojů jedoucích na Bakovskou na Bakovské také pouze krátký obrat a spoje se ihned vracejí na Palmovku. Zde bychom se tedy doporučili přímo obrátit na Odbor městské dopravy ROPID a řešit pravidelnější provoz linky 185. Doplňujeme, že zpoždění až 30 minut zde bývají jen mimořádně a většinou se jedná o pondělní ranní špičku.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
Ing. Julie Senohrábková | odbor marketingu
vedoucí oddělení komunikace

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.