Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        22. květen - 2017- 13:43
 Jméno :               Martin
Dobrý den, bylo by prosím možné zajistit posekání trávníku a náletových dřevin mezi vozovkou a cyklostezkou v ulici Polaneckého? děkuji


KOMENTÁŘ


[ zaslal Bc.Blanka Pokorná, DiS., 05/23/17 10:51 ]

Vážený pane Martine,
převážná část pozemků není ve správě Městské části a část pozemků patří do sousední Městské části. Pokusíme se dohodnou s vlastníkem, nicméně silniční vegetace se z důvodu finančních prostředků mnohdy udržuje pouze v omezeném rozsahu. A také z jejího neopomenutelného mikroklimatického a zdravotního významu, kdy funguje jako izolační zeleň, což znamená, že ulevuje od prachu, hluku, zvyšuje vlhkost a tedy snižuje negativní důsledky urbanizovaného prostředí. Mnohdy se naopak záměrně zeleň v okolí silnic vysazuje.
B. Pokorná OŽPD

odpověď


[ zaslal Martin, 06/28/17 11:12 ]

Dobrý den, ani po měsíci není posekáno. Jako alergik, a myslím že nejsem sám, bych posekání alespoň v období květu uvítal. V Mladoboleslavské ulici u kasáren u hlavní silnice se tráva okolo cyklostezky seká pravidelně, ale za rohem v ulici Polaneckého už nikoli, a tak tomu je každý rok. To nikomu ta přerostlá tráva zasahující na některých místech do cyklostezky nevadí?

odpověď


[ zaslal admin, 07/03/17 18:19 ]

Vážený pane Martine,
nepodařilo se nám dohledat, že by stavba byla předána správci, tedy Technické správě komunikací hl. m. Prahy, tudíž Praha nenašla trvalé řešení péče o komunikační zeleň. Podstatná část komunikace Polaneckého se navíc nachází na katastru Letňan, nikoliv Kbel.
Může to znít paradoxně, ale za těchto nevyjasněných okolností může být příznivější řešení, když budou zachovány průjezdní/průchozí profily a zbytek bude ponechán přírodní sukcesi, než aby se plochy udržovaly jednorázově po dlouhé době. Pomáhá to vytvoření přirozené silniční vegetace odolnější vůči invazním druhům jako je křídlatka nebo bolševník.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.