Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        18. duben - 2017- 11:19
 Jméno :               Blanka
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda by bylo možné dělat kontrolu MHD. Poslední dobou se často stává,že autobusy nejezdi,tak jak mají. Bydlím v ulici Pod Nouzovem a přes den se jezdí jen 1 autobus na Letnany a to kolikrát s 20min zpožděním což je hodně když jede 2x za hodinu.
Děkuji


KOMENTÁŘ


[ zaslal admin, 04/19/17 15:37 ]

Vážená paní Blanko,
pravidelnost autobusových spojů je záležitostí organizace ROPID a dopravců. Organizace ROPID zpoždění způsobená dopravcem pokutuje v rámci dodržování standardů kvality Pražské integrované dopravy. Rovněž městská část, potažmo oddělení dopravy nad rámec daných úkolů provádí kontroly MHD pravidelně online na stránkách www.kdymitojede.cz nebo osobně při cestách MHD, sledujeme i dopravní mapy. O problémech s linkami 185, 201 a 302 víme. Prozatím organizace ROPID přistupuje k posílení linky 201 v ranní špičce, aby nedocházelo k velkým mezerám mezi jednotlivými spoji v ranní špičce při případném zpoždění. U linek 185 a 302 je situace složitější. Jednak jsou to dvě linky dvou různých dopravců, jednak zpoždění nabírají mezi Letňany a Palmovkou. Dopravní podnik v případě větších problémů nasazuje operativní zálohu. Tuto situaci by vyřešilo zkrácení linek na metro Letňany, ale řada cestujících stále jezdí na Prosek a do Libně. Přímo v lokalitě kolem zastávky Zamašská se MČ snaží obyvatelům zlepšit dopravní dostupnost jednak zřízením vlakové zastávky, jednak zřízením autobusového obratiště u kbelského hřbitova. Cílem je, aby zajížděly do lokality pod Nouzovem pokud možno i krátké spoje linky 185, které dnes končí na Bakovské.

S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Tomáš Ulrych, 04/19/17 19:30 ]

Vážený pane Čermáku,
zaujala mě tato diskuze. Pravidelně v ranní špičce jezdím 185 na Letňanskou, kde přestupuji na 136. Mít přímé spojení na Prosek a do Libně je zajímavý benefit, ale chtěl bych upozornit, že pouze zázrakem se mnou za Letňany jede více než 5 spolucestujících!
Za pár dní budou ráno jezdit všechny soupravy metra až do Letňan. Myslíte, že za této situace je ekonomicky únosné provozovat tak nepatrně vytíženou autobusovou linku? Na zaplněnosti 140 by se těch pár přestoupivších vůbec neprojevilo.
Zkrácení 185/302 do Letňan by zlepšilo pravidelnost této linky a potěšilo drtivou většinu cestujících.

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 04/20/17 10:48 ]

Vážený pane Ulrychu,
při sledování počtu cestujících v tomto úseku v zimě 2017 jsme zjistili, že zhruba čtvrtina cestujících pokračuje dál na Palmovku. Je možné, že od té doby se počet cestujících snížil. Požádáme proto organizaci ROPID, aby v červnu 2017 provedla průzkum, na základě něhož se zjistí, do jaké míry lidé nadále využívají autobus na Palmovku. V té době už by mělo být jasné, jestli se chování cestujících změnilo.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Tomáš Ulrych, 04/24/17 17:00 ]

Dobrý den,
dnes jsem se díval, že 4.4.2017 již Rada HMP zkrácení na Letňany a prodloužení na Kbelský hřbitov. I když se jedná o nesrovnatelně dlouhé úseky (Letňany - Palmovka a Bakovská - Kbelský hřbitov), nebude se jednat o úsporu, ale o navýšení nákladů o 1,3mil/rok.

odpověď


[ zaslal Tomáš Ulrych, 04/24/17 17:02 ]

Pardon, zapomněl jsem, že na Palmovku jezdí pouze ve špičkách PD. Proto navýšení nákladů

odpověď


[ zaslal Radek Čermák, 04/25/17 12:47 ]

Vážený pane Ulrychu,
tímto materiálem byl schválen podklad pro jednání s městskými částmi. Na podzim 2016 byl návrh na zkrácení linky 185 předložen jako dočasné řešení v souvislosti s kolapsem dopravy na Prosecké ulici během výluky na vysočanské estakádě. Po otevření průjezdu Čakovickou ulicí se následně situace uklidnila a nebyl dále projednáván.
Jestli lidé mají zájem o cestování na Palmovku linkou 185, ukáže teprve průzkum organizace ROPID, který by měl být zpracován během jara 2017. Na základě něho bude ROPID jednat s městskou částí o dalším řešení. Nic rozhodnuto není.
Dodávám, že Palmovku obsluhuje také linka 302.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Martina, 04/20/17 12:37 ]

Dovolte, abych reagovala. I já jsem jedna z těch, co pokračují na Palmovku, ale bohužel, situace je taková, že vzhledem k pravidelným zácpám mezi Prosekem a Libní, zvolím někdy i výstup na Letňanech, ač se mi cesta prodlouží o několik minut. A myslím, že takových je nás víc. Myslím, že je nás více, a proto vám možná připadne, že cestujících do Libně ubylo. neubylo by, kdyby byl Prosekem hladký průjezd...

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.